Záchovná stomatológia

V tejto fáze ošetrenia sa venujeme oprave kazom poškodených zubov, úprave ich farby, tvaru a funkčnosti. Použivajú sa na to materiály ako sú: amalgám, fotokompozit či skloionomerné a fixačné cementy.

 

  1. Fotokompozitné (biele) materiály nám pomáhajú nielen pri oprave kazom poškodených predných zubov, ale aj na uspokojenie čoraz väčších nárokov na estetiku, vzhľad a pekný tvar. Ďalej sú to neestetické pigmentové škvrny na sklovine, ktoré sa nedajú odstrániť pri dentálnej  hygiene, výmena starých, do hneda sfarbených plômb, uzatvorenie medzier medzi zubami, takmer neviditeľné dobudovanie odlomených častí zubov. 
  2. Všetky druhy plômb, ak je to možné, sa robia s použitím veľkého zväčšenia operačného mikroskopu, suchého pracovného poľa s použitím gumených membrán kofferdamu a tých najkvalitnejších materiálov a postupov. Pracujeme minimálne invazívne: preparujeme zuby v snahe zachovať čo najviac tvrdých zubných tkanív – nevrtáme do zuba viac, než treba. Sústreďujeme sa na zhotovenie plômb, ktoré sú nielen farebne, ale aj tvarovo podobné, či úplne rovnaké ako Vaše vlastné zuby. Citlivý a jemný prístup je základným kameňom našej praxe.